KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088448
nr 1408 8448
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fäbodar, Orsa. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 28x49, yttermått inklusive ram: 42x62
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 20:27:30
17/7 00:34:43
Sigurd Bernholm
Läs mer om Sigurd Bernholm